Поврзете се со нас

Свет

Гол и асистенција на Роналдо во победата на Ал Наср (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Тимот на Ал Наср им се врати на победите во првата лига на Саудиска Арабија и тоа во соочувањето со Ал Ријад кое го реализираше со 4-1.

Првата ѕвезда на екипата Кристијано Роналдо даде гол и забележа асистенција, две асистенции имаше Мане,  а во листата на стрелци се запишаа уште Отавио и Талиска (2).

Со ова Ал Наср остана на минус седум во однос на водечкиот Ал Хилал кој претходно денеска го доби Ал Тае со 2-1 со погодоците на Ал Давсари и Митровиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни