Поврзете се со нас

Шпанија

Го засени и Депај: Талентот на Барселона со магични потези си поигруваше со противниците (ВИДЕО)

Објавено

на

Барселона оствари победа и на вториот тест за новата сезона или поточно на стадионот „Јохан Кројф“ го доби соседот Џирона со 3-1.

Ова беше дуел во кој во центарот на вниманието беше Мемфис Депај за кого ова беше прв натпревар во новата средина и истиот го заокружи со погодок од пенал во 85 со што и го постави конечниот резултат.

Холанѓанецот во центарот на вниманието: Депај со гол го заокружи дебито за Барселона (ВИДЕО)

Меѓутоа натпреварот донесе можност и за некои други момци да се докажат, а еден од нив беше Алекс Колјадо. Тој доби шанса во второто полувреме, па покажа дел од својата магија, елеганција, едноставно противниците не можеа да ми ја одземат топката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни