Поврзете се со нас

НБА

Го погоди песната и се качи на стол: Јокиќ во опуштено издание се забавува во Сомбор (ВИДЕО)

Објавено

на

Никола Јокиќ имаше супер успешна сезона во дресот на Денвер Нагетс, тим во кој одигра клучна улога во историскиот резултат, титулата во НБА лигата.

Откако му завршија обврските и прославата на титулата, Јокиќ се врати во својата татковина, во својот Сомбор каде ги полни батериите. Тој ужива со своето семејство и пријателите, па при едно излегување максимално се опушти откако Ацо Пејовиќ му ја погоди песната.

Се работеше за хитот на Мирослав Илиќ „Поздрави је поздрави“, песна која го натера Јокиќ да се качи на стол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни