Поврзете се со нас

НБА

Го навредуваше Коби за време на прославата на титулата, навивачите на Лејкерс го скршија од ќотек (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Екипата на Лос Анџелес Лејкерс го совлада Мајами Хит и ја освои титулата во НБА лигата.

Ова за клубот од „Стејплс Центарот“ беше прво славје по пауза од 10 години, вкупно 17 трофеј во историјата со што се израмни со вечниот ривал Бостон Селтикс. Тримфот донесе големо задоволство и радост кај навивачите на Лејкерс кои за време на прославата го извикуваа и името на легендата на клубот Коби Брајант кој трагично го загуби животот на почетокот на оваа календарска година и тоа во хеликоптерска несреќа.

Во тоа славје, еуфорија, некој лик испратил навреди на адреса на Брајант, а тоа навивачите не му го простија и за тоа говорат видеата кои се појавија на социјалните мрежи.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни