Поврзете се со нас

НБА

Го изненади целиот кошаркарски свет: Како реагираше Дејвис на историскиот кош на Леброн (ВИДЕО)

Објавено

на

Лос Анџелес Лејкерс не успеа да слави над Оклахома Сити Тандер, но тоа падна во втор план затоа што Леброн Џејмс го собори рекордот на легендарниот Карим Абдул Џабар и стана играч со најмногу постигнати кошеви во историјата на НБА лигата.

На „кралот“ му беа потребни 36 поени да го надмине Абдул-Џабар, нешто што го направи го завршницата на третата четвртина по што следуваше eрупција на навивачите во „Крипто.ком Арена“. Возбудени беа сите соиграчи на Леброн, оние на теренот и оние на клупата со исклучок на Ентони Дејвис.

Имено Дејвис беше „мртов-ладен“ на клупата за резерви, воопшто не се помрдна од местото, ниту крена раце што секако предизцика реакции, коментари, дилеми, прашања за тоа дали нешто се случува меѓу ѕвездите на „езерџиите“.

Потоа се појави уште една снимка од четвртиот период во која Леброн седи до Дејвис на која му порачува:

-Брат, само сакам да ти кажам дека те сака, -му вели Џејмс на центарот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни