Поврзете се со нас

Свет

Го искористи моментот: Тиаго Меси му „продаде тунел“ на Лео, па ја прослави мајсторијата (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/InterMiamiCF

Лионел Меси официјално беше преставен како нов член на Интер Мајами заедно со неговиот поранешен колега од Барселона, Серхио Бускетс.

Поради лошите временски услови церемонијата мораше да биде одложена за некое време, но откако помина невремето се течеше според планот, поточно беше комплетирано шоуто.

Меси потоа отиде да ги поздрави навивачите кои беа присутни на стадионот, а неговиот најстар син Тијаго ја искористи можноста и му „продаде тунел“ на неговиот татко.

Самиот Лео беше изненаден, се насмеа, додека пак Тиаго си ја прослави мајсторијата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни