Поврзете се со нас

Германија

Го „дупна“ голманот: Напаѓач на Ајнтрахт го има голот на сезоната во Бундеслигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Ајнтрахт Франкурт се мачи во домашното првенство во оваа сезона, а најдобар доказ за тоа е што последната победа во Бундеслигата ја оствари во месец март над Бохум од 2-1.

И денеска финалистот во Лига Европа не успеа да слави против Борусија Менхенгладбах, но домашниот фудбалер Гонсало Пасиенсија даде страшен погодок за реми од 1-1, гол кој ќе влезе во конкуренција за најдобар во оваа кампања во Германија.

Португалецот испрати „проектил“ со кој буквално го „дупна“ гостинскиот голман Тобијас Зипел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни