Поврзете се со нас

Франција

Глума на ниво: Нејмар се превиткуваше од болка, па експресно почна да спринта откако ПСЖ ја освои топката (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

ПСЖ претрпе елиминација во осминафиналето на францускиот Куп откако го загуби дербито со Марсеј, па иако од овој натпревар речиси се беше на страна на домаќините кои победија со 2:1, еден момент посебно ги разбесни присутните навивачи на „Велодром“.

Навивачите на Марсеј се погрижија за лудо славје по елиминацијата на фаворизираниот ривал, но за време на мечот, останаа огорчени од еден потег на Нејмар.

Бразилецот е вистински фудбалски мајстор и тоа го покажал во безброј наврати, но доста често знае да разочара со своите претерани реакции, а една таква имаше синоќа.

Нејмар по еден дуел се превиткуваше од болка и се жалеше дека добил посериозен удар, но цела јавност се увери дека лажираше и глумел во дадената стиацуија само неколку секунди подоцна.

ПСЖ ја освои топката и ја прекина акцијата на Марсеј, по што Нејмар стана како ништо да не било и почна да спринта за да се отвори на своите соиграчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни