Поврзете се со нас

Евролига

„Глас на ангел“: Мициќ и „Хелсинки“ со песна го прославија двојниот успех (Видео)

Објавено

на

Василије Мициќ ја заокружи најдобрата сезона во својата кошаркарска кариера, во која неговиот тим Анадолу Ефес ја освои првата европска титула, а тој ги собра индивидуалните награди.

Српскиот кошаркар беше прогласен за МВП на сезоната, а вечерва и за МВП на фајнл-фор турнирот на Евролигата, нешто што беше комплетирано со големата победа над Барселона во финалето во Келн.

По натпреварот, Мициќ имаше многу причини за славење, а на теренот му се приклучи актерот Дарко Периќ, кој се прослави во улогата на „Хелсинки“ во серијата „Ла каса де папел“, а важи и за голем кошаркарски фан.

Мициќ и Периќ во тандем пееја голем хит на екс-ју просторите, а овој потег беше одбележан и од Евролигата, а видеото е именувано „глас на ангел“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни