Поврзете се со нас

Свет

Ѓуроски повторно двоцифрен во новата победа на Аликанте

Објавено

на

blank

Стојан Ѓуроски и неговите соиграчи од Аликанте забележаа уште една победа во подготовките за новата сезона во втората лига во Шпанија.

Ѓуроски одличен во првиот меч за Аликанте

По триумфот над Ковиран Гранада, сега Столе и компанија славеа над ЦБ Хаирис кој беше убедливо совладан (104:71). Нашиот репрезентативец одново имаше двоцифрен број на кошеви, поточно реализираше 12 поени.

Следниот тест за Аликанте е против ТАУ Кастело на 30 септември.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни