Поврзете се со нас

Свет

Ѓуроски погоди две тројки, Аликанте доживеа пораз во дербито

Објавено

на

blank

Аликанте на нашиот Стојан Ѓуроски претрпе пораз од Кастело од 87-81 во дербито на 13. коло во ЛЕБ Оро лигата.

Ова беше неизвесен меч во кој како пресуден се покажа третиот период кој гостите го добија со 26-20. Гарсија Родригез со 24 и Дуран Руиз со 20 поени беа најдобри кај Кастело, додека пак Уртасун Руиз и Питс за Аликанте искомбинираа 40 кошеви.

Македонскиот репрезентативец Ѓуроски за 25 минути на паркетот реализираше 2 од 6 обиди (0/2 за два, 2/4 за три) за вкупно 6 поени на кои придодаде 1 скок.

Во следната рунда Столе и компанија гостуваат кај Уеска.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни