Поврзете се со нас

Свет

Ѓуроски и Аликанте влегоа во победничка серија

Објавено

на

blank

Аликанте на нашиот Стојан Ѓуроски влезе во победничка серија во втората лига на Шпанија, па така откако беа надиграни Лејма Коруња и Реал Валјадолид вечерва беше совладан Бреоган со 85-82.

Ова беше возбудлив и интересен меч во кој двата состави добија по едно полувреме, но Столе и компанија беа поубедливи и на тој начин дојдоа до важен триумф на ова гостување.

Уртасун Уриз даде 20, Ален и Питс по 17 кошеви, додека македонскиот репрезентативец за 22 минути на паркетот реализираше 3 поени, 3 скока и 2 асистенции.

Следниот меч за Аликанте носи битка со Паленсија на домашен терен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни