Поврзете се со нас

Свет

Ѓуроски и Аликанте разбиени од Мурсија

Објавено

на

blank

Екипата на Аликанте на македонскиот репрезентативец Стојан Ѓуроски неочекува пораз од Реал Мурсија во втората лига на Шпанија.

Домаќините важеа за фаворити на хартија, меѓутоа ситуацијата беше поинаква на теренот, па така гостите имаа фуриозна прва четвртина до која дојдоа до предност од 20 поени (35-15) која потоа истата без проблеми ја одржаа за конечни на крајот 105-81.

Ѓуроски доби 20 минути за кои даде 7 поени со 1 скок и 2 асистенции. Најдобар на дуело беше членот на Мурсија, Мартин кој беше автор на 21 поен.

Во следното коло Аликанте му гостува на најслабиот тим во групата Реал Каное.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни