Ѓуроски и Евро го надиграа Лил

stole

Стојан Ѓуроски и Евро ја прекинаа серијата од два порази и се израдуваа на триум на денешниот меч против Лил во втората француска лига.

Пред своите гледачи Македонецот и соиграчите го надиграа противникот и славеа со 73-62 со што сега имаат учинок 3-4 по седумте одиграни кола. Македонскиот репрезнтативец Ѓуроски стандардно беше во првата петорка и доби 19 минути во кои реализираше 9 кошеви со 4 скокови и 1 асистенција.

Најдобар кај победникот беше Тортоса со учинок од 16 поени, 2 скокови и 3 асистенции.

Facebook Коментари