Поврзете се со нас

Свет

Ѓуроски двоцифрен, Валјадолид ја прекина победничката серија на Аликанте

Објавено

на

Македонскиот репрезентативец, Стојан Ѓуроски имаше двоцифрен учинок на пресметката против Реал Валјадолид во втората лига на Шпанија.

Членот на Аликанте беше втор стрелец во својата екипа со 10 поени (Ален даде 14) на кои продаде 4 скокови, меѓутоа овој негов придонес како и оној на соиграчи не беше доволен за да се дојде до позитивен резултат на ова гостување и на тој начин се продолжи со победничката серија.

Валјадолид ги доби сите четири четвртини и на крајот славеше со 85-70.

Аликанте сега има 8-6 (победи/порази) и се наоѓа на 4 место на табелата со 22 бода.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни