Поврзете се со нас

Репрезентација

Ѓоровиќ го објави поширокиот список на кошаркарки за битките со Летонија и Хрватска

Објавено

на

blank

Селекторот на женската кошаркарска репрезентација на Македонија, Владимир Ѓоровиќ го објави поширокиот список на играчи на кои ќе смета за дуелите против Летонија и Хрватска во квалификациите за Европското првенство.

Овие средби ќе се одиграат во нов „балон“ и тоа во Рига на 4. и 6. февруари. На списокот на Ѓоровиќ се најдоа 23 кошаркарки кои седум дена формата ќе ја темпираат во Охрид по што селекторот ќе одлучи кои од нив ќе настапат на турнирот во Летонија.

СПИСОК НА ПОВИКАНИ КОШАРКАРКИ

1.Митрашиновиќ Анџелика (Будуќност-Црна Гора)
2.Стојановска Александра
3.Трајчевска Нена
4.Кметовска Ивана (Баскет КАМ)
5.Јоловиќ Драгана (Бадел 1862)
6.Лазареска Софија (Милано БС-Италија)
7.Пејковска Ивона (Вардар)
8.Адамовска Сања (Бадел 1862)
9.Антиќ Јелена
10.Димова Цветанка (Бадел 1862)
11.Стојановска Тања (Струга 2009)
12.Петрушевска Јована (Вардар)
13.Серафимоска Снежана (Дукуесне-НЦАА-САД)
14.Поп Димитровска Катерина (Баскет КАМ)
15.Бонер Девана (Конектикат-САД)
16.Кожобашиовска Ивона (Алгеро МБ-Италија)
17.Николиќ Матеа
18.Лазареска Сандра (Бадел 1862)
19.Секуловска Наталија (Ј.Аддисон-Канада)
20.Костова Стефани (Кампус Промете-Шпанија)
21.Атанасовска Матеа (Палаванестро В-Италија)
22.Димитријевиќ Марија (Бадел 1862)
23.Тасевска Елена (Палаванестро В-Италија)
24.Модева Габриела (Струга2009)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни