Ѓорѓев го однесе Грасхоперс во осминафиналето на Купот на Швајцарија (Видео)

Nikola Gjorgjev-Grashopers

Повремениот македонски репрезентативец, Никола Ѓорѓев му донесе победа победа на неговиот Грасхоперс над Сервет во 1/16 финалето на Купот на Македонија.

Домаќините славеа со 1-0, а автор на голот вреден пласман во осминафиналето беше 22-годишниот Ѓорѓев на почетокот на второто полувреме или поточно во 47 минута. Никола беше на теренот до 84 минута кога беше заменет од Мерсим Аслани.

Овој триумф за Ѓорѓев и компнаија дефинитивно е голем ако се знае дека Грасхоперс е второлигашт, а пак Сервет е на четвртата позиција во елитната конкуренција.

Facebook Коментари