Поврзете се со нас

Одбојка

Ѓоргиев: Треба да подобриме многу елементи во нашата игра, со Турција ќе биде…

Објавено

на

Македонската одбојкарска репрезентација славеше над Босна и Херцеговина со 3-1 (27:25, 25:21, 23:25, 25:19) во првиот меч од квалификацискиот турнир за пласман на Европското првенство.

Нашите одбојкари не блескаа, имаа свои моменти, но и падови во играта и се свесни дека ќе мора да бидат на далеку подобро, повисоко ниво ако сакаат да и се спротистават на Турција која важи за фаворит за првото место на овој турнир во Скопје.

-Јас знаев дека ќе биде тешко. Противникот беше непознат за нас, не изненадија на почетокот и игравме тешко. Ако сакаме да се квалификуваме, треба да подобриме многу елементи во нашата игра. Верувам дека против Турција ќе биде полесно, -порача капитенот Никола Ѓоргиев кој беше најдобар, најефикасен наш играч и воедно на натпреварот со 29 поени.

Средбата со Турција ја играме во среда во СЦ „Борис Трајковски“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни