Ѓорческа запрена во второто коло во Германија

lina

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа доживеа елиминација на ИТФ фјучерсот во Штутгарт-Штамхајм на која беше поставена како петта носителка.

Тетовката во втората рунда немаше одговор за 18-годишната Џоана Гарланд која е на 611 место на ВТА листата. Гарланд ја надигра нашата Лина и славеше со 2-0 во сетови со 6-2 и 6-3.

Овој турнир во Германија се игра на тврда подлога за награден фонд од 15.000 американски долари.

Facebook Коментари