Поврзете се со нас

ВТА

Ѓорческа со победа го отвори турнирот во Белград

Објавено

на

blank

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа оствари убедлива победа над Маријана Дражиќ (Хрватска) на Источно-европскиот шампионат кој се одржува во Белград.

Македонската ја суреди противничката со 2-0 притоа препуштајќи на Хрватката само еден гејм во првиот сет (6-1, 6-0).

Организатор на овој турнир е поранешниот рекет број осум, српскиот ас Јанко Типсаревиќ.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Популарни