Поврзете се со нас

ВТА

Ѓорческа не успеа да избори пласман во главната фаза на турнирот во Хамбург (ВИДЕО)

Објавено

на

blank

Македонкста тенисерка, Лина Ѓорческа не успеа да ги мине квалификациите, поточно се пласира во главната фаза во поединечна конкуренција на ИТФ фјучерсот во Хамбург, Германија кој е со награден фонд од 25.000 американски долари.

Ѓорческа во второто коло не излезе на крај со тинејџерката Ела Зајдел која славеше со 2-0 во сетови 6-4 и 7-6 (1) по еден час и 35 минути игра на теренот број еден.

Ова значи дека за Лина останува само настапот во игра на двојки каде за партнерка ја има Софија Лансере од Русија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни