Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ тренираше на Вимблдон (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/Wimbledon

Новак Ѓоковиќ се уште официјално се нема изјаснето дали ќе настапи на третиот календарски грен слем Вимблдон, турнир кој доаѓа по операцијата која ја имаше на коленото, повреда со која се здоби на Ролан Гарос.

Меѓутоа Србинот е веќе во Лондон, се појави на тревникот и ова може да се протолкува како знак дека е подготвен да заигра на грен слемот на кој има остварено многу успеси во кариерата.

Само за потсетување Ноле минатата сезона стигна до финалето каде беше поразен од Карлос Алкарас.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни