Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ тренира како Роки во Црна Гора (ВИДЕО)

Објавено

на

Новак Ѓоковиќ и понатаму се надева дека ќе добие зелено светло и ќе биде дел од овогодинешното издание на Ју-Ес Опен, па додека чека јасен одговор тој напорно тренира, се подготвува за предизвиците кои би можел да ги има во блиска или во подалечна иднина.

Последната снимка ни доаѓа од Црна Гора каде Новак помага да запали еден ѕвер, а притоа и тој самиот покажува дека е вистински ѕвер.

-Ноле тренира како Роки- се вели во објавата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни