Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ сподели фотографија со Бејл: Галактикос (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/atptour

Новак Ѓоковиќ многу полесно од очекувањата се справи со Холгер Руне и обезбеди место во четвртфиналето на Вимблдон каде ќе ги одмери силите со Алекс Де Минор.

Меѓу оние кои му дадоа поддршка на Србинот во ова соочување беше некогашниот ас на Тотенхем и Реал Мадрид, Герет Бејл кој по натпреварот имаше можност и да се сретне со Ѓоковиќ, но и да добие еден убав подорок.

-Галактикос, -напише Ноле на фотографијата на која се заедно со Велшанецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни