Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ со доминантна партија го започна походот кон 10. титула на АО (ВИДЕО)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/rolandgarros

Српскиот тениска ас, Новак Ѓоковиќ со рутинска победа го започна настапот на Австралија Опен.

Ова за Ноле беше кам-бек во Мелбурн, на многу познато место по настаните кои му се случија минатата година, а тој во првиот меч одговори со стил и триумф над Роберто Карбалјес Баена со 3-0 во сетови.

Два часа траеше пресметката на „Род Лејвер“, период во кој Ноле најголем отпор доби во вториот сет кој го реализираше со 6-4, додека останатите два завшрија со резултат 6-3, и 6-0.

Ѓоковиќ кој е поставен за четврти носите на турнирот за нареден ривал ќе го има подобриот од дуелот Енцо Кокуд и Уго Делиен од Боливија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни