Ѓоковиќ преку нова драма до рекорд и место во четврфиналето во Париз (ВИДЕО)

Српскиот тениски рекет, Новак Ѓоковиќ успеа да избори пласман во четвртфиналето во Париз и тоа откако доби уште една драма, маратонски меч во пет сета. Во претходната рунда Ноле се препоти против Лоренцо Музети, додека пак денеска по скоро пет часа игра славеше над Франциско Серундоло со 3-2 во сетови. Фаворитот имаше пеколен почеток и … Продолжи со читање Ѓоковиќ преку нова драма до рекорд и место во четврфиналето во Париз (ВИДЕО)