Ѓоковиќ немоќен: Клижан со перфектен „дроп-шот“ изнуди аплаузи од публиката во Барселона (Видео)

Martin Klizan

Новак Ѓоковиќ експресно го заврши настапот на турнирот во Барселона и тоа откако денеска подобар од него беше Мартин Клижан.

Тенисерот од Словачка славеше со 2-1 во сетови (6-2, 1-6, 6-3), а воедно го имаше и потегот на мечот. Имено Клижан во првиот сет при негово водство од 4-1 во гејмови испрати перфектен дроп-шот кој не можеше да го стигна ниту Ѓоковиќ.

Facebook Коментари