Ѓоковиќ, Надал и Федерер на тема „пензија“: Или тројцата ќе одиме или никој од нас (Видео)

nadal-djoko-fedeks

Рафаел Надал, Новак Ѓоковиќ и Рожер Федерер со години доминираат во светскиот тенис и дефинитивно сите вистински љубители на овој спорт и воопшто на спортот се загрижини што ќе биде со тенисот кога оваа тројка ќе одлучи да се повлече.

Се уште ниту еден од нив нема обелоденето кога тоа ќе го направи и тоа со право со оглед на тоа што се уште имаат што да покажат и се подобри од помладите колеги иако тие се сите сили се обидуваат да го потиснат. Рафа, Ноле и Рожер и во оваа сезона се на завршниот турнир во Лондон, а тоа беше искористено од „Би-Би-Си“ да направи една заедничка емисија со нив од која беа објавени делови и за која тие зборуваат на различни теми како семејните односи, ама и за заминувањето во пензија.

Ноле го имаше најдобриот одговор на тоа прашање, па во свој порача:

-Или тројцата ќе престанеме или никој од нас-

Facebook Коментари