Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ испрати јасна порака по драматичната победа на Ролан Гарос (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/atptour

Новак Ѓоковиќ ги надмина сите проблеми и во драматичен меч славеше над Лоренцо Музети во рамките на третото коло на Ролан Гарос.

Ѓоковиќ во историски и маратонски меч обезбеди осминафинале на Ролан Гарос (ВИДЕО)

Во дуелот кој заврши во раните утрински часови со што беше поставен нов рекорд, Србинот славеше со 3-2 во сетови со 7:5, 6:7 (6:8), 2:6, 6:3 и 6:0 со што се израмни со Рожер Федерер на вечната листа на остварени победи на грен слем турнирите.

Овој резултат дефинитивно значи доста на Ѓоковиќ, победа која ќе донесе поголема самодверба, мотив плус за продолжението на турнирот и потврда за тоа е пораката која ја испрати по трилерот на „Филип Шатрије“.

-Гладен како волк, -напиша Ноле на фотографијата на која има волк и знакот на Ролан Гарос.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни