Поврзете се со нас

АТП

Ѓоковиќ го посочи најтешкиот меч во кариерата: Тоа повеќе нема да се повтори (ВИДЕО)

Објавено

на

Најдобриот српски тенисер и во моментов број еден на АТП листата, Новак Ѓоковиќ го издвои најтешкиот, најисцрпувачкиот меч во неговата кариера.

Новак нема никакви дилеми кога се работи за ова прашање и тоа е битката со Рафаел Надал во финалето на Австралија Опен во 2012 година.

-Финалето на Австралија Опен во 2012 година против Надал. Игравме пет часа и 53 минути. Тешко дека би можел да повторам таков меч во кариерата, -истакна Ѓоковиќ во разговорот со Вашек Поспишил и Гарбиње Мугуруза.

Таа средба Ѓоковиќ славеше против Надал со 3-2 во сетови со 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни