Гифовите на Бристол Сити кои го освоија светот (Видео)

kun-bristol

Бристол Сити е клубот кој направи најголемо изненадување со потфатот кој го направи и успеа да го победи и да го елиминира од Лига Купот во Англија, Манчестер Јунајтед.

Во вчерашниот натпревар со Манчестер Сити, за малку недостигаше натпреварот да заврши нерешено, но на крај, Бристол прими несреќен гол и изгуби во првиот полуфинален натпревар во Лига Купот. Интересно е што на полувреме Бристол водеше со 1:0 против големиот Сити.

Сепак покрај резултатите што ги постигнува, Бристол Сити е актуелен и со гифовите на своите социјални мрежи кои го поплавија интернетот.

 

Facebook Коментари