Ги запали социјалните мрежи: Нејзиното име е синоним за убавина и финтес

paola canas

Се вика Паола Кањас. Родена е во Колумбија, но живее во Мајами. Нејзиното име е синоним за фитнес и за спортовите на вода во САД, поточно за сурфањето. Но, со последната фотосесија која ја направи за светското бренд списание ,, Плејбој “ за мексичкиот пазар со што таа успеа да стане планетарно популарна.

Кањас е постојано присустна и во спортските списанија каде рекламира и спортска облека,а и изнудува воздишки кај машкиот свет.

Таа на социјалните мрежи е постојано присутна и има голем број следбеници, но во изминатиот период нејзиното поранешно момче направи потег кој за малку ќе и ја уништеше кариерата со објавено видео на кое таа се самозадоволува. Иако таа негираше, тетоважата ја издаде.

#Sunday #mood ♥️ @xue_photos

A post shared by Paola Cañas (@paolacospi) on

Facebook Коментари