Поврзете се со нас

Свет

Германија „запали“ на дебито на Нагелсман (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/brfootball

Јулијан Нагелсман имаше перфектно деби на клупата на германската репрезентација, селекција која со пресврт славеше над Соединетите Американски Држави со 3-1.

Германците беа далеку поконретни, упатија повеќе удари, повеќе ја имаа топката во своите нозе и заслужено дојдоа до триумф кој е најава за подобри времиња на овој национален состав кој се мачеше под водство на Ханси Флик.

Пулишиќ со атрактивен гол во 27 минута го отвори резултатот, ама ова ги разлути гостите кои прво преку Гиндоган израмнија на 1-1, резултат со кој се замина на пауза.

Во почетните 15 минути од вториот дел израниците на Нагелсман дадоа два гола и тоа преку Филкруг и Мусиала што на крајот се покажа и како конечен резултат.

За неколку дена Германците имаат соочување со Мексико, САД пак оди на мегдан со Гана.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни