Поврзете се со нас

Европски првенства

Германија тргнува со најдобрите единаесет против Швајцарија (ФОТО)

Објавено

на

foto: x.com/DFB_Team

Германија веќе официјално обезбеди пласман во осминафиналето на Европското првенство, но првата позиција во групата се уште не е обезбедена и тренерот Јулијан Нагелсман тргнува со најсилниот состав во дербито против Швајцарија.

Нагелсман се одлучи да ги избере оние кои го донесоа двете победи, оние кои му оставија најсилен впечаток во формацијата 4-2-3-1.

Кај Швајцарците има промени, го нема Шаќири во стартната постава, а конечно од првата минута шанса ќе добие Емболо.

Во Штутгарт пак силите ќе ги одмерат Шкотска и Унгарија, а ова е изборот на двата селектори Кларк и Роси.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни