Георгина му купи страшен подарок на Роналдо, славеникот беше видно изненаден (Видео)

ronaldo-georgina1

Кристијано Роналдо вчера наполни 35 години и влезе во втората половина од четвртата деценија од животот, а како што веќе навикнавме во изминативе неколку сезони, 5-ти февруари е ден кога дури три големи ѕвезди добиваат милиони пораки и честитки на социјалните мрежи.

Покрај Роналдо, на овој ден се родени и Нејмар и Тевез, а ако Бразилецот се погрижи за екстравагантна забава неколку вечери порано, Кристијано одлучи да посети еден елитен ресторан во Торино заедно со својата поубава половина. Сепак, Георгина се погрижи неговиот 35-ти роденден да не мине баш обично, бидејќи го почести својот сакан со скап Мерцедес џип, а во изведувањето на изненадувањето доби помош и од блиските пријатели на самиот Роналдо.

Facebook Коментари