Поврзете се со нас

Македонија

Георгиев: Сакаат да ми го саботираат проектот за Вардар

Објавено

на

Екс-репрезентативецот на Бугарија, Благој Георгиев е еден од кандидатите за преземање на фудбалскиот клуб Вардар од Сергеј Самсоненко.

Георгиев е претставник на конзорциум од Источна Европа кој сака да застане на чело на најтрофејниот македонски фудбалски колектив, но останува отворено прашање дали тоа ќе се случи со оглед на долговите на клубот, ама и фактот што виси лиценцата на Вардар за настап во европските купови.

Сепак намерата на Георгиев е јасна, меѓутоа постојат и такви струи кои не сакаат тоа да се случи и прават се да го саботираат проектот за преземавање на Вардар.

-Тимот има потенцијал за големи нешта, ама не сакам да зборувам за нешто што уште не се случило. Пред неколку дена излезе веста за Вардар и веќе почнав да слушам лоши работи, мислам дека се обидуваат се обидуваат да му го урнат проектот. Затоа повеќе не сакам да коментирам на оваа тема, -рече Благој за бугарските медиуми.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни