Поврзете се со нас

Свет

Генијална кореографија: Брозовиќ фрла „бомба“, фановите на Ал Наср одговараат со „бум“ (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/AlNassrFC_EN

Ал Наср вчера не успеа да оствари нова победа во првенството на Саудиска Арабија, но и освоениот бод останува блиску до актуелниот лидер на табелата.

Ѕвездите на составот од Ријад вчера имаа убава предност од два гола, но ја испуштија до крајот, дозволувајќи противникот да израмни во судиското надополнување за конечни 2:2.

Покрај потезите на квалитетните фудбалски имиња на теренот, фановите ширум светот се воодушевени и од кореографијата на навивачите на Ал Наср, кои вчера имаа посебна посвета за Марсело Брозовиќ.

Хрватот не постигна гол, но ја направи својата препознатлива прослава со „фрлање бомба“ по вториот погодок на Ал Наср, а фановите одговорија со „Бум“ кореографија, со што го привлекоа вниманието на позитивен начин.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни