Поврзете се со нас

Светски првенства

Генијална асистенција на Меси, Молина донесе предност за Аргентина (ВИДЕО)

Објавено

на

Аргентина го доби првото полувреме против Холандија (1-0), а за тоа голема заслуга има капитенот на „гаучосите“ Лионел Меси.

Ѕвездата на ПСЖ уште еднаш покажа за каков фудбалски генејалец се работи, па во 35 минута на магичен начин го пронајде Молина кој ја затресе мрежата на „лалињата“.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни