Поврзете се со нас

Репрезентација

„Газета дело спорт“ го вброи Барди меѓу играчите кои се издвојуваат од ЕП до 21 год. во Полска

Објавено

на

Италијанскиот весник „Газета дело спорт“ го вброи македонскиот репрезентативец до 21 година, Енис Барди за еден од најголемите надежи кои оставиле силен впечаток со игрите на Европското првенство во Полска за играчи до 21 година.

Изборот е направен со тоа што тој е избран меѓу десетте фудбалери за кои многу малку се знае во Европа, а од кои се очекува во наредниот период да ,,експлодираат” на пазарот и да бидат на радар на најдобрите европски гиганти.

Енис Барди е посочен како еден од најдобрите играчи во средината на теренот, со многу модерен движење за играч кој би се снашол во секој голем клуб. Рамо до рамо со Барди, се и Полјаците Бартош Капуцка, Давид Ковнацки и Јан Беднарек од Полска, Патрик Шик од Чешка, Ласло Бенеш од Словачка, Шпанецот Дани Себаљос, Јамес Јанкто од Чешка, Џордан Пикфорд од Англија  и  Лукаш Винтер од Чешка.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни