Поврзете се со нас

Франција

Галтие најави уште колку фудбалери ќе ангажира ПСЖ ова лето

Објавено

на

Foto:twitter.com/PSG_inside

ПСЖ денеска го промовираше Ренато Санчез како свој нов фудбалер, но тоа не значи дека францускиот првак ќе застане во овој преоден рок.

Тренерот Кристоф Галтие денеска на прес-конференција ги открил плановите на раководството, најавувајќи уште три засилувања.

– Сакам определен број играчи кои ќе треба да го потврдат квалитетот и да ја зголемат конкуренцијата во новата сезона.

– Но, не можам да кажам дали тие тројца фудбалери ќе пристигнат порано или подоцна и дали воопшто ќе пристигнат.

– Знам дека раководството работи напорно за да ја оствари целта и да имаме силен тим, – изјавил Галтие.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни