Поврзете се со нас

Франција

Галтие: Меси е среќен во ПСЖ, кога е во прашање неговата иднина…

Објавено

на

foto: https://www.facebook.com/PSG

Предводникот на Пари Сен Жермен, Криштоф Галтие проговори за иднината на Лионел Меси во клубот од француската престолнина.

Неговиот договор е со важност до 30 јуни и веќе тој може слободно да преговара со други клубови и договори ангажман во нова средина, но се чини дека засега „светците“ се уште се во пол позиција кога е во прашање неговито потпис. Двете страни преговараат, разговораат и останува да се види каков ќе биде исходот од истите, а во меѓувреме ветеранот го поврзуваат со Барселона, Саудиска Арабија, МЛС лигата, а според некои медиуми опција е и Серија А.

Сепак засега нема ништо чисто на оваа тема на која свој став даде Галтие кој порача дека напаѓачот е среќен на „Паркот на принцовите“.

-Знам дека Лео и управата преговараат, не знам детали за разговорите. Кога е во прашање дали Лео ќе остане, тоа е волја на сите. Лео е среќен во соблекувалната. Тој е одлучувачки, постигнува голови. Тој е важен играч. Со својата возраст, тој тренира секој ден. Во врска со неговата иднина, премногу е рано да се знае што ќе се случи, -порача Галтие.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни