Поврзете се со нас

Свет

Галтие го замени легендарниот Креспо и си пронајде нова работа (Фото)

Објавено

на

foto: https://twitter.com/PSG_English

Кристоф Галтие со големи амбиции пристигна во Париз летото 2022-ра година, но после само една сезона мината на „Паркот на принцовите“, искусниот стручњак си замина од ПСЖ.

Насер Ал Келаифи не беше импресиониран од работата на човекот кој стана шампион со Лил, па после неколку месеци минати во најблиско опкружување, Галтие сега повторно се впушти во тренерските води.

Доскорешниот тренер на „светците“ си пронајде нова работа во земјата во која замина и Марко Верати, па така денеска беше официјално презентиран како нов тренер на Ал Духаил од Катар.

Кристоф е еден од низата тренери кои решија да ги прифатат милионите и да се преселат кај Арапите, а на местото шеф на стручен штаб доаѓа на местото на незаборавниот голтетер, Ернан Креспо.

Аргентинецот вчера заработи отказ од Ал Духаил, а веќе денеска Галтие беше потврден како нов тренер.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни