Поврзете се со нас

Македонија

Галевски претставен како нов играч на „лавовите“ од Ѓорче Петров

Објавено

на

foto:www.facebook.com/fkmakedonijagp1932

Македонија Ѓорче Петров ја очекува битка за опстанок во вториот дел од оваа сезона во Првата македонска лига, па потребен е секој играч, поединец кој може да направи разлика и помогне во остварување на зацртаната цел.

Имено нов член на „лавовите“ е 27-годишниот Иван Галевски кој досега беше дел од Академија Пандев Брера Струмица. Тој одигра 14 натпревари во ПМФЛ и за вкупноо 432 минуту на теренот даде еден гол и забележа една асистенција.

Иван во минатото има настапувано за повеќе тимови од домашната сцена и ќе биде уште една опција плус за тренерот Џангаровски.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни