Поврзете се со нас

Лига на шампиони

Гачевски ja „пецна“ Шкендија по потопот во Мурска Собота (ФОТО)

Објавено

на

Екипата на Шкендија експресно го заврши настапот во квалификациите во Лигата на шампионите и тоа откако од нив беше подобар шампионот на Словенија, тимот на Мура.

Мура на првата средба во Скопје славеше со 1-0 за да на реваншот едноставно ги потопи „црвено-црните“ со 5-0.

Шкендија настрада во Мурска Собота и се збогуваше од квалификациите во ЛШ

Овој резултат, убедлив пораз на Шкендија со коментар го испрати Филип Гачевски кој е роден во Мурска Собота.

-За малце ќе поминевте, -порача пополарниот Гача притоа споделувајќи фотографија од резултатот на дуелот кој се одигра во Словенија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни