Поврзете се со нас

Шпанија

Габриел се извини за стартот над Винисиус

Објавено

на

Габриел Паулиста заработи многу критики поради грубиот старт над Винисиус на вчерашниот дуел меѓу Валенсија и Реал Мадрид, а денеска Бразилецот реши да му се извини на сонародникот.

Дефанзивецот на Валенсија заработи црвен картон откако претера со својата реакција на теренот на „Месталја“, за денеска да се покае за потегот.

– Ги прифаќам критиките за црвениот картон.

– Не сум горд на себе, го почитувам Винисиус и никогаш мојата намера не беше да го повредам.

– Имаме тешки моменти во овој голем клуб и понекогаш е тешко да ги контролираш нервите. Се извинувам за потегот и им се извинувам на фановите, ќе продолжиме да се бориме до крај, – истакнал Паулиста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gabriel Paulista (@gpaulista5)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни