Поврзете се со нас

Репрезентација

Футсалците загубија од Шведска во Алингсас

Објавено

на

Футсал репрезентацијата на Македонија претрпе пораз од Шведска од 5-2 во  првиот меч од квалификации за пласман на Светското првенство во 2024 година.

Нашиот национален тим беше рамноправен ривал повеќе од 30 минути (2-2), но во самата завршница прими три гола и претрпе пораз од три разлика.

Петровиќ и Мицевски беа стрелци за Македонија, додека кај домаќините најрасполежен за игра беше Гаши со три погодоци, а нашата мрежа ја затрестоа уште Смајловиќ и Најафи.

Вториот меч го играме на 12 октормви во Скопја, противник ќе ни биде репрезентацијата на Италија која ќе ја пречекаме во спортскиот центар „Јане Сандаски” од 19.часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни