Поврзете се со нас

Репрезентација

Футсалците ја решија Шведска во „Јане Сандански“

Објавено

на

Македонската футсал репрезентација славеше над Шведска со 3-1 во последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство.

Со овој триумф избраниците на Васко Скендеровски остануваат во игра за елитната рунда во мундијалските квалификации, односно ќе чекаат услуга од Италија која веќе ја има завршено својата задача.

Ако Италијаните слават против Шведска на 8 март, тогаш нашиот национален состав оди во наредната фаза.

Кога се работи за вечерашниот меч во СЦ „Јане Сандански“, Ранготов ни донесе водство од 2-0, потоа Диаз намали на 2-1, а конечните 3-1 ги постави Леовски во 38 минута.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни