Поврзете се со нас

Репрезентација

Футсал: Македонија се избори за реми со Италија

Објавено

на

Футсал репрезентацијата на Македонија се избори за реми против Италија (3-3) во дуелот од квалификации за пласман на Светскотото првенство 2024 година.

Италијанците важеа за апсолутни фаворити на овој дуел, ама избраниците на Васко Скендеровски покажаа големо срце, карактер и дојдоа до бод со погодок на три секунди до крајот кој беше дело на Крстевски.

Петровиќ и Рамадани беа стрелци на останатите голови за нашиот тим, додека за „аѕурите“ стрелаа Мота (2) и Ло Чичеро.

Само да потсетиме Македонија во првиот меч загуби од Шведска со 5-2.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни