Поврзете се со нас

Евролига

Фуриозната Басконија влезе во победничка серија, Фенербахче го освои Милано (ВИДЕО)

Објавено

на

Екипите на Басконија и Фенербахче остварија победи на последните два натпревари од 27. коло во Евролигата.

Шпанскиот шампион дојде до петтата победа во низа, а најнова жртва беше тимот на Олимпијакос кој настрада во Баскија со 91-66. Четворица домашни играчи веа двоцифрени, во прв план беше аргентинскиот репрезентативец Вилдоза со 19 поени.

Фенербахче пак славеше во Италија кај Олимпија Милано со 100-92. Ова беше отворена пресметка во која избраниците на Кокошков подобро се снајдоа за 16 сезонско славје.

Де Коло беше автор на 20 поени, Браун додаде 18, а Пјер и Гудуриќ по 15 кошеви.

Кај Милано се истакна Пантер со 20 поени.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни