Поврзете се со нас

Германија

Фудбалски блогер ја воодушеви Германија: Што се случува кога мачката ќе ја крстите по Нојер (Видео)

Објавено

на

Финишот на 26-то коло во Бундеслигата е многу значајно бидејќи истото го означи рестартот на фудаблските возбудувања во Германија, но наспроти блесокот на Хаверц во победата на Баер Леверкузен над Вердер Бремен, во оваа земја посебно вирално стана видеото на Крис Диксон.

Познатиот блогер кој се занимава и со споделување на интересни фудбалски видеа дефинитивно го привлече вниманието, откако сподели материјал на кој се гледа како неговата мачка има завидни фудбалски рефлекси.

Во описот на видеото нагласува дека погрешил што домашниот миленик го крстил по Мануел Нојер, а со сето тоа си загарантира планетарна популарност, а истата беше поддржана од страна на Бундеслигата и Баерн Минхен.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни